Aktualności
 
Płyty  
Video  
Teksty  
Koncerty  
Galeria  
Press  
Sklep
Kontakt  
   
   
 
O nas  

GRUPA PROJEKT powstała w Koszalinie i istnieje od lutego 2002 roku.

Liderem zespołu jest Robert Latocha - wokalista, gitarzysta oraz autor muzyki do większości utworów wykonywanych przez Grupę Projekt. W zespole jest też Ewa Jachimowicz - na co dzień zawodowa skrzypaczka Filharmonii Koszalińskiej oraz Radek Moskal - gitarzysta basowy i Darek Bendyk - perkusista, a zarazem autor wielu tekstów. On też, wcześniej jako student, a teraz już absolwent Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, jest twórcą teledysków GRUPY PROJEKT.

Pierwsze piosenki powstały do słów polskich poetów, Marka Sadowskiego oraz innych zaprzyjaźnionych
z zespołem osób.

Do tej pory zrealizowane zostały wideoklipy do utworów "Wyspy Szczęśliwe" (sł. K.I. Gałczyński,
muz. Robert Latocha, „Everlasting” (sł. Steve McEwan, muz. Robert Latocha), „Dreams about Haven”
(sł.
Robert Latocha, muz. Robert Latocha) oraz „Zobacz stoję” (muz. Robert Latocha/Radek Moskal,
sł. Darek Bendyk).

Premierowa emisja klipu „Wyspy Szczęśliwe” miała miejsce w programie informacyjnym „Teleexpress” - TVP1 (2003). Następnie obrazek ten można było zobaczyć w Multikinach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach i Krakowie podczas prezentacji odbywających się w ramach Festiwalu Wideoklipów Polskich Yach Film 2003.

Pod koniec 2003 roku Grupa Projekt z piosenką "Wyspy Szczęśliwe" wygrała konkurs, ogłoszony na stronie www.cytryna.pl, na utwór do słów K.I. Gałczyńskiego. Głosowali internauci. W związku
z wygraną, piosenka znalazła się na składance "Mandarynka", wydanej przez Agencję Inicjatyw Artystycznych „Cytryna”/ POMATON EMI.

GRUPA PROJEKT prezentowała też swoją twórczość w programach: „Kawa czy herbata?” - TVP1
i Polonia (2003), „Fonograf” - TVP3 (2003) oraz w audycjach Polskiego Radia Koszalin i Szczecin (2002 -...).

W 2004 roku utwór „Everlasting” wraz z wideoklipem prezentowany był w ramach kolejnego Festiwalu Wideoklipów Polskich Yach Film (w 7 Multikinach, w dużych miastach w Polsce).

We wrześniu 2011 ukazała się długo oczekiwana, debiutancka płyta Grupy Projekt pt. „Pięknie jest”. Znalazło się na niej 11 piosenek i 2 teledyski: „Everlasting” oraz „Zobacz stoję” - klip promujący płytę.
Spośród wielu utworów, jakie zespół ma już w swoim dorobku, na płytę wybrano 11 piosenek. Są to zarówno nowe utwory – takie jak „Zobacz stoję”, „Cisza”, „Mglisty dzień”… jak i te, które Grupa Projekt wykonuje już na swoich koncertach od dobrych kilku lat, czyli „Everlasting”, „Namalowałem się”, wpadający w ucho kawałek „Boję się”, marszowy „Słowa”, czy grany na liryczną nutę „Lubię”. Jest to mieszanka pop-u, alternatywy i rocka. Gitarowym riffom często towarzyszą skrzypce.
Za stronę muzyczną odpowiada głównie lider zespołu Rober Latocha, ale pod niektórymi kompozycjami podpisują się dodatkowo Radek Moskal, Darek Bendyk, czy Ewa Jachimowicz. Warstwa tekstowa za to, to domena perkusisty Darka Bendyka. Swoją twórczością literacką zespół wspomógł też Marek Sadowski oraz Steve McEwan. Wydawcą i producentem albumu jest Grupa Projekt Robert Latocha.

zobacz recenzje płyty "Pięknie jest"

W lipcu 2012 Grupa Projekt pojawiła się na płycie “Unplugged Radia Koszalin”. Płyta ta to podsumowanie serii akustycznych koncertów organizowanych na przełomie 2011 i 2012 roku w Studiu Koncertowo-Nagraniowym im. Czesława Niemena Radia Koszalin.
W ramach swojego występu unplugged (co miało miejsce 17 listopada 2011) Grupa Projekt zagrała między innymi autorski kawałek „Boję się, że” oraz cover „Time is Running Out” (Muse) i te właśnie znalazły się w tym wydaniu. (Na płycie zamieszczono po dwa utwory każdego z zespołów, które wzięły udział w serii koncertów unplugged. Odbywały się one przy udziale publiczności i równocześnie były emitowane na żywo w Radio Koszalin.)

Zespół z utworem „Śnieg i chwile” zakwalifikował się do konkursu o „Bursztynowy Mikrofon” Radia Koszalin i Miasta Darłowo. (Do konkursu nadesłano blisko 100 zgłoszeń, a jury wybrało tylko 9 wykonawców, którzy mogli zaprezentować się na scenie.) Koncert konkursowy odbył się 14 lipca w ramach imprezy „Bałtyk Festiwal Media i Sztuka 2012” w Darłówku, a udział w nim zaowocował kolejnym wydawnictwem Radia Koszalin.
Bowiem na początku grudnia 2012 wydano płytę "Bałtyk Festiwal Media i Sztuka 2012" - nagrania koncertowe zrealizowane przez Radio Koszalin w Darłówku (14.07.2012), podczas tego właśnie festiwalu. Na płycie znalazły się m. in. utwory „Zobacz stoję” oraz "Śnieg i chwile” Grupy Projekt.

Aktualności O nas Płyty Video Teksty Koncerty Galeria Press Sklep Kontakt